Vesti
Saznajte kako da prijavite paljenje vatre
July 10, 2024

Saznajte kako da prijavite paljenje vatre

Da li ste ikada primetili dim ili vatru u vašem komšiluku i pitali se šta možete da uradite povodom toga? Paljenje vatre može biti izuzetno opasno i izazvati ozbiljne posledice po zdravlje i bezbednost građana. Srećom, postoji nekoliko jednostavnih načina kako možete prijaviti ovaj problem i pomoći da naš grad bude sigurniji.

Ko rešava problem paljenja vatre?
Problem paljenja vatre u Smederevu rešava protivpožarna inspekcija i komunalna milicija.

Kako da prijavite problem?
Imate nekoliko opcija:
Pozovite "Sistem 48" – brzo i jednostavno.
Podnesite pismenu prijavu na pisarnici Gradske uprave grada Smedereva.
Pošaljite email na adresu objavljenu na sajtu grada.

Šta se dešava nakon prijave?
Vaša prijava mora biti potpuna, razumljiva i uredna. Ako nešto nedostaje, imate 8 dana da je dopunite. Nakon toga, prijava se prosleđuje inspekciji koja procenjuje da li postoji pravni osnov za postupanje. Ako prijava nije u redu, biće odbačena. Ako je sve u redu, inspektor će vas obavestiti o preduzetim koracima u roku od 15 dana.

Kazne za paljenje vatre
U 2023. godini, komunalna inspekcija grada Smedereva nije izdala nijedan prekršajni nalog zbog paljenja vatre u različitim okruženjima. Iako su primili nekoliko prijava, izlaskom na teren nisu mogli da utvrde počinioce.

Kolike su kazne?
Za loženje vatre na zaštićenom području:
Fizička lica: 5.000 dinara
Preduzetnici: 30.000 dinara
Pravna lica: 50.000 dinara
Odgovorno lice u pravnom licu: 10.000 dinara

Za spaljivanje otpada:
Fizička lica: 20.000 dinara
Preduzetnici: 40.000 dinara
Pravna lica: 70.000 dinara
Odgovorno lice u pravnom licu: 20.000 dinara

Za paljenje vatre na javnim površinama:
Fizička lica: 10.000 dinara
Preduzetnici: 30.000 dinara
Pravna lica: 60.000 dinara
Odgovorno lice u pravnom licu: 10.000 dinara

Budite odgovorni i prijavite svaki slučaj paljenja vatre kako bi naš grad bio sigurno i prijatno mesto za sve!

Message sent.